Skip to content

Cart

Your cart is empty

Article: Ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 8. kolo

Ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 8. kolo

V nedeľu 5. 8. 2012 sa v Elán Clube v Prešove uskutočnilo preložené 8. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy. Do turnaja sa prezentovalo 11 hráčov. Turnaj sa tak hral v dvoch základných skupinách, z ktorých prví štyria hráči postúpili do KO pavúka.

Skupina A

Skupinu A vyhrala bez straty bodu steelová nádej Michal Göring, ktorý dokázal poraziť aj aktuálneho lídra Milana Štefaňáka a navyše si na konto pripísal aj jedno 180-tkové bingo. Výborné druhé miesto obsadil nováčik Jozef Kopec. Prekvapením je až tretie miesto Milana Štefaňáka. Posledné postupové miesto v skupine obsadila jediná žena v turnaji Linda Baksayová. Na nepostupových priečkach ostali Peter Nahálka a Miloslav Gonda. Druhého menovaného môže tešiť aspoň zatvorenie 115 (T19, T18, D2) v zápase s Milanom Štefaňákom.

Skupina B

Skupinu B vyhral podľa predpokladov Peter Baksay. O poradí na druhom až štvrtom mieste rozhodol až rozhod na deväť šípok. Druhé miesto tak obsadil Peter Koscura. Tretie miesto pripadlo Jozefovi Jurčenkovi a až štvrtý skončil jeho tímový kolega Jaroslav Knap. Piate miesto obsadil a zo skupiny prekvapujúco nepostúpil tretí hráč priebežného poradia Tibor Zeher.

Štvrťfinále

Michal Göring – Jaroslav Knap 3:1

Peter Koscura – Milan Štefaňák 3:2

Jozef Jurčenko – Jozef Kopec 3:0

Peter Baksay – Linda Baksayová 3:0 (Baksayová – 180)

Semifinále

Michal Göring – Peter Koscura 4:1

Jozef Jurčenko – Peter Baksay 1:4

Finále

Michal Göring – Peter Baksay 4:5

Aj druhú finálovú účasť dokázal starý harcovník Peter Baksay pretaviť v celkové víťazstvo v turnaji a ešte stále v Prešovskej RedDragon steelovej lige nenašiel premožiteľa. V zápase, v ktorom sa proti sebe postavili skúsenosti a mladícka dravosť, rozhodla pevnejšia ruka a silnejšie nervy pri dablovaní.

Priebežné poradie po 8. kole:

1. Milan Štefaňák 385

2. Jaroslav Knap 328

3. Tibor Zeher 267

4. Miloslav Gonda 200

5. Peter Baksay 194

6. Martin Tomusko 163

9. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy sa uskutoční dňa 19. 8. 2012 o 15:30 v Elán Clube na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove. Pred samotným turnajom sa uskutoční aj 1. kolo 2. ročníka Prešovskej RedDragon Premier Ligy.

Ďalšie informácie o dianí medzi šípkarmi získate na tel. č. 0918 494 488, 0905 162 299 alebo na adrese www.gooddarts.tk

Read more

Prešovská RedDragon Premier Liga – 1. ročník

V nedeľu 5. 8. 2012 sa v Elán Clube odohrali záverečné zápasy 1. ročníka Prešovskej RedDragon Premier Ligy. Jej víťazom sa nakoniec stal Milan Štefaňák, ktorý v poslednom zápase sezóny potreboval v...

Read more

Prešovská RedDragon Premier Liga – 1. ročník

V nedeľu 5. 8. 2012 sa v Elán Clube odohrali záverečné zápasy 1. ročníka Prešovskej RedDragon Premier Ligy. Jej víťazom sa nakoniec stal Milan Štefaňák, ktorý v poslednom zápase sezóny potreboval v...

Read more