Skip to content

Cart

Your cart is empty

Article: Prešovská RedDragon steelová liga – 6. kolo

Prešovská RedDragon steelová liga – 6. kolo

V sobotu 28.5.2011 sa v Elán Clube v Prešove uskutočnilo 6. kolo Prešovskej steelovej ligy. Do turnaja sa prezentovalo 13 hráčov, z toho bol jeden z Košíc a dvaja prišli dokonca až z Bardejova.

Pri neúčasti lídra priebežného poradia Milana Štefaňáka, ktorý v tom čase reprezentoval Slovensko na MS a ME v Španielsku v softových šípkach, bolo vopred jasné, že víťazom turnaja sa konečne stane už aj niekto iný.

Turnaj sa hral v štyroch základných skupinách, ktoré určili nasadenie všetkých hráčov do pavúka.

Skupina A
Skupina A bola ako jediná štvorčlenná. Práve v nej sa stretli obaja Bardejovčania – Jozef Vavrek a Jozef Kuchcík a doplnili ich dvaja Prešovčania Stano Beňo a Marek Krajňák. Bez prehry skončil na prvom mieste Jozef Kuchcík. 2. miesto obsadil Stano Beňo, ktorý sa prezentoval aj zatvorením 125 (T20,25, D20). 3. skončil Marek Krajňák a 4. miesto ostalo pre Jozefa Vavreka.

Skupina B
Skupinu B vyhral Tibor Zeher z Košíc. Na druhom mieste skončil prekvapujúco Peter Koscura, ktorý vyhral nad Martinom Tomuskom 2:1. Ten po dvoch tesných prehrách 2:1 skončil v skupine na poslednom mieste.

Skupina C
V skupine C sa stretli hráči, ktorí boli v priebežnom poradí Prešovskej RedDragon steelovej ligy na 3. mieste. V ich vzájomnom zápase nedal Miro Třešňák Miloslavovi Gondovi šancu a vyhral 2:0. Miro ukončil druhý leg zatvorením 108 (T20,20, D14). Aj svoj druhý zápas s Jozefom Semaničom vyhral a stal sa tak víťazom skupiny. V zápase o druhé miesto v skupine vyhral Miloslav Gonda nad Jozefom Semaničom 2:1.

Skupina D
Skupina D bola najzamotanejšia a o poradí rozhodovala až mikrotabuľka, pretože všetci hráči získali zhodne po dva body. Na prvom mieste sa umiestnil Ľubo Pyrž, druhý skončil Andrej Blechárž a tretie miesto (len pre horšie skóre) obsadil Ján Sokol.

V osemfinále sa stretli nasledujúce dvojice. Krajňák po tuhom boji zdolal Koscuru 3:2, keď mu k výhre dopomohlo aj zatvorenie 109 (T19,20, D16). Košicko-bardejovský súboj zvládol lepšie Bardejovčan Vavrek, ktorý zdolal Zehera 3:2. Martin Tomusko zdolal Stana Beňa 3:1. V spodnej časti pavúka prehral Semanič s Blecháržom 2:3 a Sokol s Gondom 1:3. Voľný postup sa ušiel Kuchcíkovi, Třešnákovi a Pyržovi. Až v štvrťfinále prehral prvýkrát v turnaji Kuchcík, čo však znamenalo jeho vypadnutie z turnaja. Krajňák ho zdolal 3:0. Naopak Vavrek, ktorý nevyhral v skupine ani jeden zápas, vyhral v pavúku už druhýkrát rovnakým výsledkom 3:2 a vystavil tak stopku Tomuskovi. Po vynikajúcom výkone zdolal nováčik v turnaji Blechárž Mira Třešnáka 3:2 a v ďalšom kole ho čakal klubový spoluhráč Gonda, ktorý porazil Pyrža 3:0. V semifinále hranom na 4 víťazné legy porazil Vavrek Krajňáka 4:0 a rovnakým výsledkom skončil aj zápas Gonda – Blechárž. Prešovsko-bardejovské finále mal lepšie rozohraté Gonda, ktorý vyhrával 3:2 na legy a v štvrtom legu mal 12! šípok na double 2. Vavrek toto zaváhanie potrestal a nakoniec zaslúžene zvíťazil 5:3.

Poradie po 6. kole: 1. Štefaňák Milan 60 b. , 2. Gonda Miloslav 20 b. , 3. Třešňák Miroslav 16 b.

Informácie o dianí medzi šípkarmi získate na tel. č. 0918 494 488, 0905 162 299 a tiež na www.gooddarts.tk

 

Read more

Speedy Hire UK Open Betting Tips

The Speedy Hire UK Open is a really hard one to call because of the random draw as your bet can look stupid if you draw Phil Taylor in the first round. However, Phil Taylor at more than evens is wo...

Read more

SPEEDY HIRE CATCHING THE UK OPEN ON CAMERA!

It will be a case of Speedy by name, Speedy by nature at the UK Open in Bolton, as the official sponsors leave an immediate impression on thousands of darts fans. To celebrate Speedy’s inaugural sp...

Read more