Skip to content

Cart

Your cart is empty

Article: Šípky: 3. ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 1. kolo

Šípky: 3. ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 1. kolo

V nedeľu 15. 1. 2012 v Elán Clube v Prešove začala Prešovská RedDragon steelová liga písať svoju tretiu kapitolu. Pred začiatkom turnaja sa uskutočnilo vyhlásenie výsledkov 2. ročníka a odovzdávali sa poháre. Do turnaja sa prezentovalo 11 hráčov. Turnaj sa hral v dvoch základných skupinách, ktoré určili nasadenie prvých štyroch hráčov z oboch skupín do pavúka.

 

Skupina A
Skupinu A vyhral podľa predpokladov bez straty bodu Tibor Zeher a navyše si pripísal do štatistík aj jedno 180-tkové bingo. Na druhom mieste sa umiestnil Peter Nahálka, ktorý stratil body len so Zeherom. Tretie miesto pripadlo Miloslavovi Gondovi. Posledným postupujúcim zo skupiny sa stal Jaro Knap. Piate nepostupové miesto obsadil Lukáš Schuster a na poslednom mieste v skupine skončil Ľubo Pyrž.

 

Skupina B
Skupinu B vyhral bez straty víťaz 2. ročníka Prešovskej RedDragon steelovej ligy Milan Štefaňák. Druhé miesto pri svojej premiére obsadil Slavomír Škop vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu s Miroslavom Třešnákom. Ten tak skončil na tretej priečke. Třešnák v zápasoch v skupine zaznamenal prvé 180-tkové bingo 3. ročníka Prešovskej RedDragon steelovej ligy. Výhra Petra Koscuru nad Jozefom Semaničom odsunula druhého menovaného na piatu priečku a znamenala pre neho stop v turnaji.

 

Štvrťfinále:
Tibor Zeher - Peter Koscura 3:0
Miloslav Gonda - Slavomír Škop 1:3
Miroslav Třešňák - Peter Nahálka 3:0
Milan
Štefaňák - Jaroslav Knap 3:0 (Štefaňák hodil 180-tkové bingo)

 

Semifinále:
Tibor Zeher - Slavomír Škop 1:4
Miroslav Třešňák - Milan Štefaňák 0:4

 

Finále:
Slavomír Škop - Milan Štefaňák 3:5 na legy.

 

Nováčik turnaja Slavomír Škop začal finále bez rešpektu. Štefaňák síce vyhral prvý leg, ale nasledujúce tri ukoristil Škop. Štefaňák však potvrdil, že je majstrom obratov a šnúrou štyroch vyhratých legov v rade si pripísal prvé víťazstvo v tejto sezóne. O vysokej úrovni finále svedčia aj priemery oboch hráčov, ktoré sa blížili k 70 bodom na tri šípky.

 

Priebežné poradie po 1. kole:
1. Milan
Štefaňák – 98 bodov
2.
Slavomír Škop – 64 bodov
3.
Tibor Zeher – 47 bodov
4.
Miroslav Třešňák – 44 bodov
5. Peter
Nahálka – 24 bodov
6.
Miloslav Gonda – 23 bodov

 

2. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy sa uskutoční 19. 2. 2012 o 15:30 v Elán Clube na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove. Pred samotným turnajom sa uskutoční aj 2. kolo Prešovskej RedDragon Premier Ligy.

 

Ďalšie informácie o dianí medzi šípkarmi získate na tel. č. 0918 494 488, 0905 162 299 alebo na adresewww.gooddarts.tk

 

 

Read more

Darts World Championship averages rise 20 in 30 years…

  For over 30 years the Lakeside 2001 World Championship yielded the best last 32 averages ever seen. This was only eclipsed in the 2009 PDC World Championships, and has been since in 2010, 2011 an...

Read more

Who’s hot and who’s not….PDC Q-School Review

Read more