Skip to content

Cart

Your cart is empty

Article: 3. ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 7. kolo

3. ročník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 7. kolo

V nedeľu 8. 7. 2012 sa v Elán Clube v Prešove uskutočnilo 7. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy. Do turnaja sa prezentovalo 10 hráčov. Turnaj sa tak hral v dvoch základných skupinách, z ktorých prví štyria hráči postúpili do KO pavúka.

 

Skupina A
„Košickú“ skupinu A vyhral z Anglicka navrátivší Peter Baksay, ktorý stratil len jediný leg. Druhé miesto obsadil Michal Göring. Až tretie miesto sa ušlo Tiborovi Zeherovi. Česť Prešovčanov v skupine zachránil Peter Nahálka, ktorý postúpil do pavúka zo štvrtého miesta. Turnaj sa nevydaril Andrejovi Blecháržovi, ktorý si ešte stále zvyká na nové šípky. Toto experimentovanie mu síce obohatilo štatistiky o jedno 180-tkové bingo, ale viac ako na piatu priečku to nestačilo.

Skupina B
V „PO-city“ skupine B obsadil prvé miesto bez prehry Jaroslav Knap. Druhé miesto obsadil stále sa zlepšujúci Peter Koscura. Tretie miesto pripadlo Jozefovi Jurčenkovi a až štvrtý skončil jeho tímový kolega Miloslav Gonda. Piate miesto obsadil nováčik turnaja Miroslav Zábranský.

Štvrťfinále
Peter Baksay – Miloslav Gonda 3:0
Tibor Zeher – Peter Koscura 3:1
Jozef Jurčenko – Michal Göring 3:1
Jaroslav Knap – Peter Nahálka 3:2

Semifinále
Peter Baksay – Tibor Zeher 4:0
Jozef Jurčenko – Jaroslav Knap 0:4

Finále
Peter Baksay – Jaroslav Knap 5:0

Prišiel, videl a zvíťazil. Aj tak sa dá opísať spanilá jazda Petra Baksaya. Počas celého turnaja nenašiel premožiteľa a v siedmich zápasoch stratil len jediný leg! Jeho finálový súper Jaro Knap doplatil vo finále na slabší odpis, ktorým umožnil súperovi v pokoji dablovať.
Pred samotným turnajom sa odohrali aj dva zápasy Prešovskej RedDragon Premier Ligy. V prvom porazil Nahálka Gondu jednodznačne 5:0. V druhom zápase si na oplátku Zeher poradil s Nahálkom rovnakým výsledkom 5:0.

Priebežné poradie po 7. kole:
1. Milan Štefaňák 362
2. Jaroslav Knap 306
3. Tibor Zeher 257
4. Miloslav Gonda 189
5. Martin Tomusko 163
6. Jozef Semanič 140
(Prví štyria hráči budú po odohratí 8. kola Prešovskej RedDragon steelovej ligy pozvaní do
2. ročníka Prešovskej RedDragon Premier Ligy.)

8. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy sa uskutoční z dôvodu konania Majstrovstiev Západného Slovenska v klasických šípkach až 5. 8. 2012 o 15:30 v Elán Clube na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove. Pred samotným turnajom sa uskutoční aj ďalšie kolo Prešovskej RedDragon Premier Ligy.

Ďalšie informácie o dianí medzi šípkarmi získate na tel. č. 0918 494 488, 0905 162 299 alebo na adresewww.gooddarts.tk

Read more

WEBSTER READY TO KICK ON

(from www.markwebster.tv) Mark Webster is hoping to kick-start his season when he faces Colin Lloyd in round one of the Betfair World Matchplay on Monday evening. Webster faces an in-form ‘Jaws’ a...

Read more

WADE MAKES STRONG START IN BETFAIR WORLD MATCHPLAY AS RIVALS TAKE COMEBACK WINS

JAMES WADE began his challenge to win a second Betfair World Matchplay title with a clinical win over Richie Burnett on Sunday night, as Steve Beaton, Mark Walsh and Michael van Gerwen all came fr...

Read more