Skip to content

Cart

Your cart is empty

Article: 3. rocník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 5. kolo

3. rocník Prešovskej RedDragon steelovej ligy – 5. kolo

V nedelu 27. 5. 2012 sa v Elán Clube v Prešove uskutocnilo preložené 6. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy. Do turnaja sa prezentovalo 9 hrácov. Chýbali hlavní favoriti Milan Štefanák (reprezentoval SR v softových šípkach na ME v Turecku) a Tibor Zeher. Turnaj sa hral v dvoch základných skupinách, ktoré urcili nasadenie prvých štyroch hrácov z každej skupiny do pavúka.

Skupina A

Skupinu A vyhral bez straty bodu Miloslav Gonda. O poradí na druhom až štvrtom mieste rozhodla mikrotabulka. Vdaka nej skoncil Jozef Jurcenko druhý, ktorý tak odsunul Mareka Kurtu na tretie a Tomáša Augustína na štvrté miesto. Jediným nepostupujúcim zo skupiny sa stal Michal Maslej.

Skupina B

Skupinu B vyhral prekvapujúco a bez straty bodu Ján Sokol. Až za ním sa umiestnili Martin Tomusko a Jaroslav Knap. Posledné miesto obsadil bez bodu Peter Koscura. Aj to mu však zarucilo postup do pavúka.

Štvrtfinále

Miloslav Gonda – Peter Koscura 3:2

Marek Kurta – Martin Tomusko 1:3

Jaroslav Knap – Jozef Jurcenko 3:1

Ján Sokol – Tomáš Augustín 3:2

Semifinále

Miloslav Gonda – Martin Tomusko 2:4

Jaroslav Knap – Ján Sokol 4:0

Finále

Martin Tomusko – Jaroslav Knap 4:5

Finále zacal lepšie hrác klubu PO-city Jaro Knap, viedol už 2:0. Vtom však Martin Tomusko s klubu Power Dart Prešov zavelil na obrat. Šnúrou štyroch vyhratých legov (jedno zavretie 95 – 19, T20, D8) dokázal zvrátit stav na 2:4 vo svoj prospech a na celkové vítazstvo mu stacilo vyhrat už len jediný leg. To však Knap nechcel pripustit a ani nepripustil. Nasledujúce tri legy vyhral a navyše v tom poslednom a zároven vítaznom zatvoril taktiež 95 (T3, D18, DBULL).

Priebežné poradie po 5. kole:

1. Milan Štefanák 292

2. Tibor Zeher 214

3. Jaroslav Knap 195

4. Miloslav Gonda 168

5. Martin Tomusko 152

6. Jozef Semanic 140

6. kolo Prešovskej RedDragon steelovej ligy sa uskutocní 10. 6. 2012 o 15:30 v Elán Clube na Námestí Královnej pokoja v Prešove. Pred samotným turnajom sa uskutocní aj 6. kolo Prešovskej RedDragon Premier Ligy.

Dalšie informácie o dianí medzi šípkarmi získate na tel. c. 0918 494 488, 0905 162 299 alebo na adrese www.gooddarts.tk

Read more

Darts star Dave Prins wins Hungarian Open

Darts star Dave Prins is celebrating after a triumphant win in the prestigious Hungarian Open tournament. The darts ace travelled to Central Europe last week looking for a BDO Championship win to ...

Read more

Darts star Dave Prins wins Hungarian Open

Darts star Dave Prins is celebrating after a triumphant win in the prestigious Hungarian Open tournament. The darts ace travelled to Central Europe last week looking for a BDO Championship win to ...

Read more